Rodinné konference v období mimořádných opatření


RK centrum nabízí i v aktuálním období možnost pomoci rodinám propojit se se svým sociálním okolím a získat jeho podporu i bez osobního kontaktu s koordinátorem RK. Inspirací je pro nás praxe nizozemských kolegů z Eigen Kracht Centrale. Nařízená vládní opatření ovlivňují život každého z nás. Právě období omezení osobních sociálních kontaktů může způsobit prohloubení napětí a krize v rodinách.
V současné době nejsou možná osobní setkání koordinátora se členy rodiny během přípravy RK a tudíž ani její realizace. Přesto je možné podpořit rodinu v tvorbě krátkodobých plánů, které pomohou překlenout období, než bude možné, aby se široká rodina sešla osobně.
Naši koordinátoři jsou připraveni kontaktovat rodinné příslušníky a známé telefonicky, poštou a pomocí internetu.
Silnou stránkou rodinných konferencí je právě osobní setkání a sdílená zkušenost s ním. Proto je nebudeme nahrazovat setkáními digitálními.
V mnoha  situacích však může dočasný rodinný plán vytvořený např. telefonickou podporou jednotlivých členů rodiny pomoci.
RK centrum je na takovou formu práce připraveno. Jsme k dispozici rodinám i odborníkům. Přejeme Vám hodně zdraví a síly.
Vaše RK centrum.

Sledujte nás také
na facebooku

Aktuálně

Stránka 1 z 8  > >>

Srdečně zveme všechny příznivce rodinných konferencí na online setkání S důvěrou v sílu rodiny 
u příležitosti 100. realizace rodinné konference dne 20. dubna 2021 od 10.00 do 13.00 hodin.
Připojte se z pohodlí vašich domovů či kanceláří na:

 

https://zoom.us/j/94045103707

 

 

 

 


Je nám ctí zveřejnit Výzkumnou zprávu roční evaluace rodinných konferencí a přínosů ze strany účastníků, zadavatelů i organizátorů, za kterou stojí kolegyně Doc. PaedDr. Tatiana Matulayová a Ph.D., Mgr. Pavlína Jurníčková, Ph.D. z UP Olomouc.

Ve spolupráci s kolegy z organizace Lata srdečně zveme příznivce rodinných konferencí na 8. metodické setkání, které se uskuteční 5. listopadu 2020 v Praze. Zájemci se mohou registrovat do 30. října na kubickova@lata.cz .

Vypsali jsme nový termín dvoudenního semináře pro koordinátory a administrátory RK, a to 19. - 20. října v Brně. Zájemci obdrží podrobnější informace na adrese martinkova@rk-centrum.cz.

Srdečně zveme příznivce rodinných konferencí na 7. metodické setkání, které se uskuteční 25. června v Pardubicích. Zájemci se mohou registrovat do 19. června na info@rk-centrum.cz .