Mezinárodní konference v Edinburghu


V říjnu 2018 jsme se jako členové Evropské sítě poskytovatelů rodinných konferencí zúčastnili mezinárodního setkání ve skotském Edinburghu. Zapojili jsme se do workshopů zaměřených na vytvoření společného memoranda o RK pro Evropský parlament, legislativní otázky, školení koordinátorů, přípravu a zapojení dětí do RK, propagaci a lobbing RK.

Sdíleli jsme praktické informace s kolegy z Holandska, Skotska, Anglie, Irska, Walesu, Belgie, Francie, Estonska, Buharska, Bosny a Herzegoviny, Německa, Španělska, Švýcarska a USA. Povzbudilo nás ocenění zahraničních kolegů. Těšíme se na další setkání, které proběhne příští rok v Bratislavě.
  


Sledujte nás také
na facebooku

Aktuality

Stránka 1 z 4  > >>

Již 5. metodické setkání proběhlo tentokráte ve spolupráci s organizací Lata v Praze. Děkujeme Petře Pfaurové za výbornou organizaci! Sdíleli jsme novinky na poli rodinných konferencí, diskutovali zkušenosti s nabídkou rodinných konferencí na půdě škol a velmi ocenili přítomnost pracovníka z MPSV, který odpovídal na dotazy spojené s praxí RK. Také jsme podnikli další kroky ke společnému vyhodnocování přínosu rodinných konferencí.

Vyškolili jsme tým 12-ti nových koordinátorek RK. Dvoudenní školení probíhala v prosinci 2018 a v lednu 2019. Je to dobrá zpráva pro rodiny s dětmi, které mohou využít nabídku realizace rodinné konference na území Pardubického, Královéhradeckého kraje a kraje Vysočina.

Srdečně zveme všechny zájemce o sdílení novinek na poli Rodinných konferencí na 5.metodické setkání, které proběhne
21. března v Praze.

PF 2019: Přejeme vám rok plný hovorů se šťastným koncem!

Jako členové Evropské sítě poskytovatelů rodinných konferencí (FGC European Network) se účastníme mezinárodních konferencí. Ta letošní proběhla v říjnu 2018 v Edinburghu.