SETKÁNÍ PRO PŘÍZNIVCE RODINNÝCH KONFERENCÍ


4. metodické setkání k rodinným konferencím 

Srdečně zveme koordinátory, administrátory, zadavatele a další příznivce rodinných konferencí na další setkání, které se uskuteční 25. září 2018 v Integračním centru Kosatec v Pardubicích. 

Jsme otevřená skupina, rádi mezi nás přivítáme i další zájemce, kteří nebyli na předchozích setkáních.

V případě zájmu se můžete přihlásit na email: info@rk-centrum.cz

Sledujte nás také
na facebooku

Aktuality

Stránka 1 z 4  > >>

Ve spolupráci s MPSV vznikl sedmidílný cyklus o rodinách v krizi, který měl za cíl propagovat myšlenku rodinných konferencí jako novou možnost rodiny, jak zvládnout složitou situaci dětí vlastními silami. Dle našeho názoru se přes veškerou snahu a jistě dobrý úmysl realizačního týmu nepodařilo cíl naplnit a vyvstalo mnoho etických otázek.

 

 


Již 5. metodické setkání proběhlo tentokráte ve spolupráci s organizací Lata v Praze. Děkujeme Petře Pfaurové za výbornou organizaci! Sdíleli jsme novinky na poli rodinných konferencí, diskutovali zkušenosti s nabídkou rodinných konferencí na půdě škol a velmi ocenili přítomnost pracovníka z MPSV, který odpovídal na dotazy spojené s praxí RK. Také jsme podnikli další kroky ke společnému vyhodnocování přínosu rodinných konferencí.

Vyškolili jsme tým 12-ti nových koordinátorek RK. Dvoudenní školení probíhala v prosinci 2018 a v lednu 2019. Je to dobrá zpráva pro rodiny s dětmi, které mohou využít nabídku realizace rodinné konference na území Pardubického, Královéhradeckého kraje a kraje Vysočina.

Srdečně zveme všechny zájemce o sdílení novinek na poli Rodinných konferencí na 5.metodické setkání, které proběhne
21. března v Praze.

PF 2019: Přejeme vám rok plný hovorů se šťastným koncem!